Kartičky a další tiskoviny ke svatebnímu oznámení

17.03.2019

Svatební oznámení už je vybrané a máme jasnou představu o tom, koho pozveme na hostinu, koho na párty a zda je potřeba hostům sdělit i další podstatné informace. 
Některé lze sdělit osobně a jiné je vhodné oficiálně oznámit nějakou drobnou tiskovinou.

Pozvánka na svatební hostinu nebo párty

Pozvánku na svatební hostinu nebo párty známe asi každý. Nejčastěji ho vídáme jako součást svatebního oznámení. Tato kartička se ladí právě ke svatebnímu oznámení a posílá se v jedné obálce.

Jaký text nejlépe zvolit? Na výběr je hned několik variant, fantazii se meze nekladou. My sem napsali pár tradičních variant, ze kterých lze vybírat.

Přijměte pozvání ke svatebnímu stolu.

Jste srdečně zváni ke svatebnímu stolu.

Po obřadu bude následovat bohatý raut v ...

Srdečně Vás zveme na svatební hodování.

Rádi bychom Vás pozvali na svatební hostinu, která se koná ...

Zveme Vás ke svatebnímu stolu v restauraci ... od ... hodin.

Přijměte pozvání na večerní raut od ...

Budeme rádi, pokud tento den strávíte s námi.

Srdečně Vás zveme na svatební hodování.

Jak si elegantně říct o peníze?

Otázka, kterou si klade každý, kdo plánuje svatbu. Nikdo totiž dnes nechce mít 3 toustovače a dva kávovary, když nepijete kávu, no ne?

Jak to taktně naznačit a neurazit? I svatební hosté budou raději, když budou vědět, jaký dárek vám udělá největší radost, proto se nebojte tuto informaci také předat současně se svatebním oznámením.

"Nelamte si hlavu nad svatebním darem, stejně by zatím zůstal ležet ladem,
pomozte raději finančním příspěvkem, ať brzy se těšíme vlastním bytečkem."

"Jestli si snad někdo se svatebním darem hlavu láme, potom vězte, že my dva už v domácnosti všechno máme. Potěší nás ale příspěvek v jakékoliv výši, který nám rozpočet na líbánky zvýší."

"Vezměte toto oznámení jako malou radu, že svatba není o trápení, co dát ke svatebnímu daru. Pokud něčím přispějete, budeme za to rádi, mnohem důležitější však pro nás bude, že strávíte tento den s námi."

"Potíže se svatebními dary za Vás hravě vyřeší naše stránka www.chcemetytodary.cz."

"Místo svatebního daru budeme rádi za cokoliv, co se vejde do obálky."

"Nedávejte nám prosím dary věcné, věnujte raději bankovky cenné.
Pro věci hmotné využití není, však penízky v manželství vždycky se cení"

"Největším darem pro nás bude Vaše přítomnost na veselce. Pokud byste nás přesto chtěli obdarovat, nejvíce oceníme finanční příspěvek na naše budoucí bydlení. V případě, že upřednostňujete obdarování věcným darem, jsme pro Vás připravili seznam uvedený níže."

"Pokud byste nás chtěli poctít svatebním darem, budeme vděčni za finanční příspěvek, který bude z praktických důvodů vhodnější, než věcné dary."

"Nedávejte nám prosím dary věcné, věnujte raději bankovky cenné. Pro věci hmotné využití není, však penízky v manželství vždycky se hodí."

"Pokud nás chcete potěšit nějakým milým dárkem, úplatky přijímáme v hotovosti v jakékoliv výši. Děkujeme."

"Svatební dary přijímáme v hotovosti v jakékoliv výši."

"Co třeba spojit prosbu o finanční dar se svatební zábavou? Nabízí se známá svatební tombola."

"Lámete si hlavu se svatebním darem? Nabízíme Vám možnost zakoupení lístků do svatební tomboly za cenu, kterou necháme zcela na Vašem uvážení. Na večírku pak proběhne losování o zajímavé ceny. Předem Vám oba moc děkujeme!"

Detaily ke svatebnímu veselí

Dávat hostům pouze svatební oznámení už není vůbec potřeba. Pozvané můžete souběžně s ním informovat i o dalších detailech vašeho dne. 

Kartička obsahuje vše, co potřebujete sdělit. Můžete svatebčany informovat o přesném místě svatebního obřadu, ubytování pro hosty, adrese setkání před obřadem, požadovaného dress codu, výběru ze slavnostního menu či harmonogramu, u kterého je skvělé, že lze použít i v den svatby například na stolech.

RSVP, Save the Date a další kartičky?

Určitě jste už narazili na velmi oblíbené kartičky v zahraničí RSVP. Jedná se o potvrzení účasti hostů. K oznámení se nejčastěji dává společně s ofrankovanou obálkou. U nás zatím není moc běžné, ale jedná se o velmi pěknou tradici.

Save the Date kartičky jsou prvotní tiskovinou, kterou by vaši blízcí měli obdržet. Obsahuje pouze informaci o tom, že jste se rozhodli vzít a kdy máte naplánovaný termín svatby. Posílá se několik měsíců dopředu, aby se nestalo, že hosté budou mít v den vaší svatby jiné plány. Vzhledově vypadá velmi podobně jako oznámení.

Pokud máte po svatbě, můžete poslat poděkování a nebo informovat ostatní známé o tom, že jste se vzali.

Vytvořeno s láskou © 2022 FIALA design - Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!